fbpx

0-1 për Kosovën ndaj Çekisë – Shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu

48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes

46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet Besar Halimi

46′ – Starton pjesa e dyte

Half Time

45′ Mbyllet pjesa e pare 0-0

41′ – Pergjaket Mergim Vojvoda, por pa ndonje problem. Merr tretmanin e duhur dhe vazhdon lojen.

36′ – Super harkim nga Berisha, Kosova e pafat ne rastin me te rrezikshem ne ndeshje

35′ – Goditje denimi per Kosoven, e merr persiper Valon Berisha

32′ – Atdhe Nuhiu ndeshkohet me karton te verdhe

23′ – Aro Muric me nje tjeter pritje, fantastik

22′ – Fidan Aliti menqur ndal kundershtarin, goditje denimi

18′ – Cekia vazhdon te rrezikoje, Kosova po mbahet dhe po tenton te dali me perpara

16′ – Anel Rashkaj shkakton ne faull, ndeshkohet me te verdhe

10′ – Rrezikon Anel Rashkaj duke rrezuar kundershtarin ne zone, hesht gjyqtari kryesor

7′ – Pritje e mrekullueshem nga Aro Muric, shpeton Kosoven

3′ – Çekia tenton të sulmojë në krahun e majtë, por Amir Rrahmani është në vend.

1′ – Starton ndeshja në ‘Doosan Arena’.

Paraprak

Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, kështu ndodhi

Tjetra

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës me truprojën e Kadri Veseli pas kthimit në shtëpi

TË FUNDIT NGA RUBRIKA