fbpx

Albin Kurti dhe Donika Kadaj do të vazhdojnë paraburgimin

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi gjykues ka vendosur që deputeti Albin Kurti dhe deputetja Donika Kadaj – Bujupi të qëndrojnë në paraburgim.

Trupi Gjykues ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes për lirim nga paraburgimi të Albin Kurtit dhe Donika Kadajt.

Gjykata ka vendosur që të njëjtit të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim.

Seanca e sotme ka përfunduar, ndërsa tjetra me radhë është caktuar të mbahet më 20 dhjetor 2017, në orën 9:00

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Avokatët e deputetëve të VV-së: Mos i lexoni deklaratat e Veselit e Zemajt

Tjetra

Schulz pro bashkëqeverisjes me Merkelin, për një Evropë më të fortë

TË FUNDIT NGA RUBRIKA