fbpx

Alfred Cako – Shqiperia nuk do te anetaresohet ne BE pa perfundimin e ceshtjes se Kosoves

/

Ish deputeti i parlamentit te Shqiperise,analist i njohur ne Shqiperi rreth teorive konspirative Alfred Cako eshte i njohur nga publiku per deklaratat e tije bombe per te cilat shumica e analisteve jan skeptik. Sot permes llogarise se tije ne Facebook,Cako leshoj edhe nje perle te tijen konspirative ku nder te tjera deklaron:

”U kam thene prej 10 vjetesh qe nuk hyjne me vete ne Evrope as Shqiperia as Maqedonia pa u zgjidhur ceshtja e Kosoves me Serbine; pastaj do behet paraprakisht Shengeni Maqedoni, Shqiperi, Kosove, Sanxhak, Bosnje muslimane pa Serbine; Amerikanet e quajne taktikisht Harkshigjeta Muslimane Ballkanike si justifikim qyteterimor per ta shkeputur kete territor nga kthetrat e Rusise e cila pretendon kontroll mbi vendet Ortodokse ne Ballkan!!! Kjo eshte arsyeja se perse na quajne edhe Bushi edhe hierarket kryesore te Iluminatit si nje vend Musliman dhe kjo eshte arsyeja perse Xh. Bejkeri me 1991 vizitoi te paren Xhamine e Ethem beut ne Tirane; prandaj u nxiten, propoganduan ne mediat e perendimit dhe u lejuan Xhamite dhe se perse shfrytezohen ne bisedimet me Rusine fakti i grumbullimit te besimtareve Muslimane para Sheshit Skenderbej, per ti thene Rusise qe keta skane lidhje me boten tuaj fetare; kane te drejtat e tyre te organizohen sipas kultures se tyre; edhe elementi katolik orjenton nga perendimi keshtu qe jane dy faktore kunder pretendimeve te Rusise per ti mbajtur ne tutele keto vende; kjo federate do kete lidhje te ngushta me shtetet katolike te Ballkanit, Kroaci & Slliveni; Shteti qe do krijohet do tjete nje shtet i forte laik si vendet e perendimit; gjithe keto pikat e paplotsuara jane teater”.

Paraprak

Këta janë emrat e 20 këngëtarëve shqiptarë më të ndjekur në Instagram – Dua Lipa e para, Tayna e fundit

Tjetra

Alvi Berisha gjendet në kampin sirian djali shqiptar i humbur prej 5 vitesh

TË FUNDIT NGA RUBRIKA