fbpx

Aliu: Rasti i djalit të Maxhunit krijon mosbesim në institucione

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Deputeti i Vetëvendosjes Liburn Aliu e ka përshkruar shqetësuese situatën e zhvilluar lidhur me arrestimin me armë e drogë të djalit të udhëheqësit të institucionit më të lartë të sigurisë në vend.
Djali i shefit të AKI’së u arrestua derisa organet e drejtësisë tentuan të fshehin rastin.

Sipas deputetit Aliu një situatë e tillë ‘është shqetësuese për faktin që një hetim i tillë tek qytetarët e krijon një mosbesim dhe mos siguri’, thotë Aliu.

Aliu kërkon që rasti të hetohet deri në fund dhe situatave të tilla të hetimeve selektive tu jepet fund.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Ish-këshilltari i Qeverisë së Kosovës, Phillips: Debati për ndarjen krijon konfuzion të madh

Tjetra

Lumezi: Aktakuza për veteranët, shumë shpejt në gjykatë

TË FUNDIT NGA RUBRIKA