fbpx

Antibiotik natyral me vetëm dy përbërës

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Ky antibiotik natyral vret të gjitha bakteriet dhe ka një efekt të fortë anti-inflamator.

Ndryshe nga antibiotikët sintetikë, avantazhi i këtij antibiotiku është se është 100% i sigurt dhe nuk ka efekte anësore.

Shafrani i Indisë dhe mjalti janë një kombinim i mrekuellëshëm që do të rrisë numrin e bakterieve të mira në zorrë dhe do të përmirësojë tretjen., transmeton Neogazeta.

Përbërësit:

1 lugë gjelle shafran i Indisë

100 gr mjaltë organik

Përzieni të dy përbërësit bashkë dhe vendosini në një kavanoz qelqi.

Si ta përdorni këtë antibiotik natyral?

Konsumojeni këtë antibiotic natyral kështu si shkruan më poshtë.

Dita 1 – konsumojeni nga një lugë secilën orë
Dita 2 – konsumojeni gjysmë luge secilën dy orë
Dita 3 – konsumojeni gjysmë luge tri herë gjatë ditës

Përpiquni të mos e gëlltitni këtë antibiotik menjëherë por mbajeni në gojë sa më gjatë derisa të fillojë të shkrihet dhe tek atëhëre mund ta gëlltisni.

Nëse nuk mund ta konsumoni këtë antibiotik lehtësisht, shtojeni në qumësht ose çaj.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Gani Dreshaj: Haki Rugova i ka ‘la duart’ nga Istogu, unë jam fitues

Tjetra

Zbulojeni se a keni parazitë në trup

TË FUNDIT NGA RUBRIKA