fbpx

Arban Abrashi: Dilni e votoni

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK’së, Arban Abrashi ka votuar në qendrën e votimit në shkollën “Hasan Prishtina” në Prishtinë.

A i ka thënë se ftoj të gjithë qytetarët ta ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese për të votuar,

“Votimi sot nuk ka të bëjë vetëm për një kandidat, por për pjesëmarrjen në qeverisje lokale, të ardhmen e këtij këtij qyteti. Andaj i ftoj qytetarët që masivisht të dalin dhe të votojnë”, ka thënë Abrashi.

Në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, Arban Abrashi kishte arritur të grumbullonte 35,91% të votave duke quar në balotazh kryetarin e deritanishëm të Prishtinës, Shpend Ahmetin nga LVV, i cili kishte marr 43,42 % të votave

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Imanuel Kant

Tjetra

Vazhdojnë përplasjet në Mitrovicë, PDK: Agim Bahtiri po shpif nga paniku i humbjes

TË FUNDIT NGA RUBRIKA