fbpx

Arrihet koalicioni LDK – PDK (Foto)

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryetari i Degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Haliti ka lidhur koalicion me LDK-në e cila përfaqësohet nga Gazmend Muhaxheri në këtë komunë.

Nga kjo marrëveshje PDK do të udhëheqë me katër Drejtori në Pejë.

Kësaj partie do t’i takojnë, Drejtoria për Urbanizëm, e Inspekcionit, për Punë Komunale/Shërbime Publike dhe Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Më poshtë gjeni marrëveshjen e nënshkruar nga këto dy parti

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Çfarë bisedoi Haradinaj me Zaevin në Shkup?

Tjetra

Lutfi Haziri arsyeton koalicionin me PDK

TË FUNDIT NGA RUBRIKA