fbpx

Avokatët e deputetëve të VV-së: Mos i lexoni deklaratat e Veselit e Zemajt

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Mbrojtja e të akuzuarve ka refuzuar që deklaratat e kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe deputetit Armend Zemaj të lexohen, pasi asnjëri prej tyre nuk është paraqitur për të dëshmuar në Gjykatë.

Ky propozim ka ardhur nga prokurori i rastit, Valdet Gashi. I vetmi avokat që ka konsideruar se nuk është e nevojshme dëshmia e Kadri Veselit ka qenë ai i Faton Topallit, Haxhi Millaku.

Por njësoj nuk ka menduar edhe për dëshminë e Armend Zemajt.

Megjithatë, seanca e së enjtes është ndërprerë në mungesë të dëshmitarëve Kadri Veseli e Armend Zemaj.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00, buxheti të dielen

Tjetra

Albin Kurti dhe Donika Kadaj do të vazhdojnë paraburgimin

TË FUNDIT NGA RUBRIKA