Avokati Berisha: Pronari i shtëpisë që vrau hajnin duhet të lirohet menjëherë

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Avokati Besnik Berisha ka dalë në mbrojtje të dorasit, i cili sonte në Veternik duke mbrojtur pasurinë e tij, vrau personin i cili kishte shkuar t’ia plaçkiste shtëpinë.

Berisha, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nëse do të kishte drejtësi, pronari i shtëpisë i cili ka qëlluar mbi hajnin, do të duhej të kthehej në shtëpi dhe të merrej në mbrojtje nga policia.

Postimi i plotë i avokatit Berisha:

“Nese ne vendin tone do kishte drejtesi, pronari i shtepise qe sonte ka qelluar hajnin ne mbrojtje te pasurise se tij, menjehere do duhej te kthehej ne shtepi, madje te mbrohet nga Policia, deri sa ta thone fjalen e tyre hetuesia.

Per mua ngelet veprim i ligjshem dhe i domosdoshem cdo veprim qe behet per te zbrapsur hajnin/at, sepse sic ka ndodhur dhe me pare, jo rrallehere kane pesuar qytetaret nga ata qe mesyjne pasurine, por nuk kursejne as njeriun.

Hajnia po rritet, siguria edhe me tutje mbetet vetem deshire per ne…” (sic.), ka shkruar Berisha.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com