fbpx

Babai

/
Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Ai erdhi ne mbremje i pire
afer vatres u ul, u step.
Kasketa e vjeter, e nxire,
gazeta e dites ne  xhep.

Pse kihs pire nuk e tregoi
nena tha: “Ku ta dish!”
dikush vjershat e djalit te madh
ne gazete kritikuar kish.

Ne klub plot potere te tymte,
ne gazete i treguan nje vend
dikush i kish thene: “vate
dhe puna e djalit tend!”

Per vjershat e djalit s’kish pasur
te vecante interesim…
sonte ish here e pare
ne klubin e vogel plot tym.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Kristal

Tjetra

Mall

TË FUNDIT NGA RUBRIKA

Mall

Ca pika shiu ranë mbi qelq. Për ty unë befas ndjeva mall. Jetojmë të dy në

Kristal

Ka kohë që s’shihemi dhe ndjej si të harroj une dalëngadal si vdes tek une kujtimi