fbpx

Bie vinçi! Tre punëtorë të Bechtelit pësojnë lëndime duke punuar në autostradën “Arben Xhaferri”

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Tre punëtorë të kompanisë ‘Bechtel- Enka’ janë lënduar sot duke punuar në autostradën Prishtinë – Hani i Elezit rreth orës 17:30, pasi një vinç i këtij kompartmenti ka pësuar difekt dhe është rrëzuar.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës përmes zëdhënësit të Policisë për Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi.

Punëtorët e lënduar fillimisht janë dërguar në spitalin e Kaçanikut, për tu transportuar më pas në spitalin e qytetit të Ferizajt, ku edhe po qëndrojnë akoma.

Sipas mjekëve, lëndimet e marra nuk janë serioze dhe të lënduarit janë jashtë rrezikur për jetë.

NEOGAZETA

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Nicholas Winton - Njeriu i cili shpëtoi 669 fëmijë nga tmerret e luftës së dytë botërore

Tjetra

Naim Tërnava fiton mandatin e tij të katërt në krye të BIK

TË FUNDIT NGA RUBRIKA