fbpx

Uncategorized

Sondazh: Cka do te ndodhe me Hashim Thaci dhe Kadri Veseli

Më 24 prill 2020, Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) u paraqiti Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej Gjykatës, ku Hashim THAÇI, Kadri VESELI dhe të tjerë akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte ndër të cilat, vrasje e paligjshme, zhdukje e detyruar e

Lexo më shumë

Qeveria mban mbledhjen online, miraton Pakon Emergjente Fiskale

Me kërkesë të Kryeministrit në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhja elektronike) e Qeverisë, në të cilën është diskutuar dhe miratuar Vendimi për Pakon Emergjente Fiskale. Me propozimin e Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Qeveria në detyrë në mbledhjen e sotme

Lexo më shumë

Nënkryetari i LDK-së: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion

Lidhja Demokratike ka vendosur të mos pranojë idenë që për Presidentin të flitet pas një viti. Agim Veliu thotë se tash duhet të qartësohet pozita e Shefit të Shtetit. Në të kundërtën s’ka koalicion ndërmjet partisë së parë dhe të dytë. Në Partinë e Isa Mustafës po thonë se me Kurtin bashkëqeverisin në pozita të

Lexo më shumë

Kurti fton edhe opozitën në dialog me Serbinë, AAK i përgjigjet pozitivisht

Ka kaluar më shumë se një vit prej që kur janë pezulluar bisedimet Kosovë-Serbi. E, tash kur pritet të formohet qeveria e re, kërkohet që të ketë një përfshirje të të gjitha partive në procesin e dialogut. Partia fituese e zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje dhe lideri i saj Albin Kurti, ka deklaruar se dialogun do ta

Lexo më shumë

Erisa Zyka nga Brukseli : Macron nuk ndryshon qendrim per Shqiperine dhe Maqedonine e veriut

//

Gazetarja Shqiptare Erisa Zyka ne nje lidhje direkte ne emisionin Opinion ne tv Klan deklaron se Presidenti Francez Emmanuel Macron ishte zyrtarisht kunder hapjes se negociatave per anetarsimin e Shqiprise dhe Maqedonise se Veriut ne BE. Zyka nder te tjera deklaron se shtete tjera qe ishin kunder hapjes se negociatave ishin Holanda, Spanja dhe Danimarka.

Lexo më shumë

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani urojnë njëri tjetrin, dhe flasin për bashkëqeverisje

Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani. Pas këtij takimi, Vjosa Osmani, në një prononcim për media ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar në nivel të parimeve për bashkëqeverisje. “Diskutuam mundësitë e bashkëqeverisjes tani pas një procesi të

Lexo më shumë

Policia arreston vëllaun e kryetarit të komunës së Vushtrrisë, Salih Tahirin

Salih Tahiri, vëllai i kryetarit të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, është arrestuar sot gjatë ditës. Lajmin për GE e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha. “Sot, më 7 tetor, Njësia e Hetimeve të Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Mitrovicë ka arrestuar dy të dyshuar për përfshirje në veprën penale ‘ushtrim i ndikimit’. Me aktvendim të

Lexo më shumë

Kur Hashim Thaci dhe Ramush Haradinaj ishin fort katunarë (VIDEO)

Neogazeta ju sjellë një video nga vitet e para të pasluftës në Kosovë, ku në raste të ndara Hashim Thaci dhe Ramush Haradinaj ishin të ftuar në një emision nga Loca në Prishtinë. Kjo video është shikuar gati 300 mijë herë në Neogazeta. Ata bejnë skena e gafe që smund të përfshkruhen, por ju mund

Lexo më shumë

Parashikimi i motit – sot fillon rënja e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell de me vranësira ku vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. Sipas IHMK-së të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat gjatë këtyre dy ditëve do të ulën dukshëm, krahasuar me ditët

Lexo më shumë

Vjosa Osmani: S’bëjmë koalicion me PDK-në, ëndërroni sa të doni

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i ka siguruar të enjten qytetarët gjatë një tubimi elektoral në Malishevë se ajo kurrë nuk do të tjetërsoj besimin e qytetarëve dhe nuk do të bëjë koalicion me PDK-në. “Qytetarët e Malishevës dhe krejt Kosovës duhet të besojnë në LDK, sepse besimi i tyre nuk ka me

Lexo më shumë

1 2 3 5