fbpx

Dardan Molliqaj: Emërimi i Bahri Hysenit në krye të Këshillit Prokurorial, vazhdim i kapjes së shtetit nga Klani Pronto

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka kundërshtuar emërimin e Bahri Hysenit në krye të Këshillit Prokurorial të Kosovës, duke thënë se po vazhdon kapja e shtetit nga Klani Pronto.

Molliqaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Bahri Hyseni është një prej protagonistëve të Klanit Pronto, dhe kjo u dëshmua nga përgjimet që iu bënë këtij klani.

Postimi i plotë:

VAZHDON KAPJA E SHTETIT NGA KLANI PRONTO

Emërimi i Bahri Hysenit në krye të Këshillit Prokurorial të Kosovës dëshmon atë që e kemi thënë qe sa kohë: nuk ka çlirim të shtetit pa vendosjen para drejtësisë të Klanit Pronto.

Bahri Hyseni është një prej protagonistëve të Klanit Pronto. Kjo u dëshmua nga përgjimet që iu bënë këtij klani. Emërimi i tij në krye të Këshillit Prokurorial është vazhdimësi e kapjes së shtetit e në veçanti sistemit të drejtësisë.

Nuk mund të ketë drejtësi as zhvillim në Kosovë, përderisa krimi e korrupsioni ka uzurpuar çdo pore të shoqërisë. Nuk mund të ketë shtetndërtim, pa vendosjen para drejtësisë të Klanit Pronto.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Rrustem Mustafa intervistohet në Hagë për të dytën ditë me radhë

Tjetra

SBASHK: Grevë deri në plotësimin e kërkesave

TË FUNDIT NGA RUBRIKA