fbpx

Deklarata e pamatur e kandidatit për deputet: Albin Kurti ta lëshojë Kosovën ose mund të vritet

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kandidati për deputet në zgjedhjet e tetorit nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Haxhi Hoti, ka thënë se kandidati për kryeministër, Albin Kurti, i ka dy rrugë, ta lëshojë Kosovën ose të vritet.

Haxhi Hoti, anëtari i Nismës Socialdemokrate ka bërë një deklarim të rrezikshëm. Ai e ka nisur shkrimin duke e krahasuar Kurtin me presidentin amerikan John F. Kennedi, i cili ishte vrarë gjatë mandatit sa ishte president.

“John F. Kennedy Ishte interes i popullit amerikan që të jetë President, por nuk ishte interes i shtetit amerikan që të jetë President”, ka shkruar Hoti.

“Albin Kurti është interes i popullit të Kosovës ndoshta, po nuk është interes i shtetit të Kosovës të jetë kryeministër”, ka thënë ai.

Andaj sipas Hotit, Kurti i ka dy rrugë, Kurti duhet të largohet nga Kosova ose do të vritet.

“Albin Kurti i ika 2 rrugë: ose ta lëshojë Kosovën ose të vritet”, ka shkruar Haxhi Hoti në Facebook.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Default thumbnail
Paraprak

Veseli: Gati dy vjet u promvua koalicioni LVV-LDK dhe tre muaj pas zgjedhjeve s’ka asgjë, kjo është më tepër se mashtrim, është tradhti

Tjetra

LDK ska vota bllanko - fillimisht le të tregohet kush është Qeveria

TË FUNDIT NGA RUBRIKA