Edi Rama: Kush thotë Hashim Thaçi është tradhëtar – është një gomar (VIDEO)

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se kjo ishte një mbledhje me një rëndësi të veçantë dhe se në vazhdën e mbledhjeve në mes të dy qeverive, është mbledhja me produktin më konkret.

Edi Rama ka komentuar edhe debati rreth “ndryshimit të kufijve”.

“Vetëm një gjë po e them – Hashim Thaçi është presidenti i Kosovës dhe komandanti i UÇK-së dhe kush ngre dorën kundër Hashim Thaçit duke e quajtur tradhtar është gomar”.

Sipas Ramës aspektet tjera janë thjesht çështje strategjike.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com