fbpx

Ekskluzive: Është arritur marrëveshja VV – LDK

Neogazeta ka mësuar nga burimet brenda takimit LDK-VV se palët kanë arritur marrëveshje. Gjithnjë sipas tyre, partitë kanë gjetur gjuhën e përbashkët, teksa nesër pritet zyrtarizimi nga vetë ata.

Sipas këtyre informacioneve LDK-së do ti takoj propozimi i Presidentit dhe 6-të Ministri kurse VV-së do ti takojnë Kryeparlamentari dhe 4 Ministri.

Një Ministri do të kalohet nga LDK tek VV kur të zgjidhet Presidenti.

Duket se qytetarët do ta marrin lajmin e mirë nesër pas takimit të fundit para marrëveshjes Kurti – Mustafa. /Neogazeta

Neogazeta
Shperndarje
Lajmi paraprak

Ka sinjale se ka marrëveshje, Kurti e Mustafa kanë mbetur t’i njoftojnë partitë e tyre

Lajmi tjetër

Ekskluzive: Albin Kurti i ndryshon fjalët Rrezikohet marrëveshja

MË TË FUNDIT nga KATEGORIA