fbpx

Ekskluzive: Këshilli i Përgjithshëm qëndron prapa propozimit aktual të LDK – Kurti i refuzon

Facebook
Shperndarje

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ofruar një marrëveshje me 5 pika e cila po cilësohet si oferta më e mirë deri tash, në negociatat për krijimin e Qeverise me Lëvizja Vetëvendosje.

Neogazeta mëson se Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së qëndron prapa edhe në hartim edhe në kërkesën për këtë ofertë.

Ndërkohë Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti, në një letër të gjatë ndër të tjera i drejtohet LDK-së duke i thënë se VV ishte bujare ndaj jush kur u kishte ofruar Kryetarin e Kuvendit dhe se pasi është zgjedhur Glauk Konjufca, nuk ka gjasë që të kthememi prapa, pra e ka refuzuar marrëveshjen.

Lajmi paraprak

Flet Isa Mustafa: Jo-në nuk e konsideroj zyrtare

Lajmi tjetër

Thaçi nominon zyrtarisht Kurtin kandidat për kryeministër

MË TË FUNDIT