fbpx

Enver Hasani flet në televizion, pretendon se rastin ndaj tij e kanë montuar Thaçi dhe Lumezi

Kosovo's foreign minister and former premier Hashim Thaci speaks during an interview with AFP in Pristina on February 3, 2016. Thaci told AFP he received a death threat purportedly from the leader of the Islamic State organisation over his opposition to the extremist group. / AFP / ARMEND NIMANI (Photo credit should read ARMEND NIMANI/AFP/Getty Images)
Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Enver Hasani, ish-Kryetar i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës ka implikuar Presidentin e vendit Hashim Thaçin dhe kryeprokurorin Aleksander Lumezi, në atë që ai e quan montim i rastit ndaj tij.

Ai beson se presidenti Hashim Thaçi i është vënë pas përmes kryeprokurorit të shtetit, Aleksandër Lumezin.

Sipas tij, presidenti Thaçi i ka dhënë urdhër kryeprokurorit Lumezi që ta dëmtojë atë.

Për këtë, në Rubikon të KTV-së, Hasani thotë se e ka vërtetuar përmes dëshmitarit i cili ka qenë në të njëjtin vend kur sipas tij, presidenti ka folur me kryeprokurorin për të.

Dëshmitari, thotë Hasani, është i familjes Pacolli.

Hashimi i ka thënë Lumezit, duke ma sha nanën, që ma ka vra Millosheviqi në derë të shtëpisë, t’u i thanë, Enver Hasanit bëja kështu, kështu akuzën

thotë Enver Hasani t’i ketë treguar personi i tretë i cili ndodhej në atë takim të presidentit Thaçi dhe kryeprokurorit Lumezi.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Default thumbnail
Paraprak

Pritet të ngritet kallëzim penal për Gani Thaçin

Tjetra

Konfirmon Kryeparlamentari Veseli, nga viti ardhshëm rritje të pagave për mjekët

TË FUNDIT NGA RUBRIKA