fbpx

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së, raportohen arrestime

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Pjesëtarë të EULEX-it, pak minuta më parë kanë bastisur zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës.

Aty janë parë disa policë të cilët janë futur edhe brenda zyreve, kurse ende nuk dihet arsyeja. Kujtojmë se dje Gjykata Speciale ka nisur arrestimet e para, ku ka arrestuar ish-luftëtarin e UÇK-së, Salih Mustafa.

Neogazeta do t’ju mbajë të informuar për zhvillimet.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Thaçi: Kurti më tha nuk kam njeri që i besoj, Glaukun e mbaj në distancë

Tjetra

Mustafa tregon ‘pse u hoqën vijat e kuqe ndaj PDK-së’, flet për ‘mini-shengenin’, aktakuzat nga Specialja dhe Vjosa Osmanin

TË FUNDIT NGA RUBRIKA