Fatmir Sejdiu tregon se kush ishte njeriu qe e rrezoi nga partia dhe nga Forumi i Rinise (VIDEO)

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Ish- presidenti i Kosoves dhe ish- kryetari i LDK-se, Fatmir Sejdiu i eshte kthyer momenteve kur Isa Mustafa u be kryetar i partise.

Fatmir Sejdiu, i ftuar per te diskutuar rreth ambiecieve te tij qe edhe njehere ta bejne Kryetar te LDK-se, nder te tjera tentoi ta pershkruante me nje stil shume misterioz personin qe dikur kishte organizuar rrezimin e tij nga Kryetari i LDK-se dhe me me vone qe shkeputi kontrollin e Sejdiut mbi Forumin e Rinise.

Ish Presidenti iu referua edhe angazhimit te tij si Kryetar i Forumit te Rinise te LDK-se e me pas edhe angazhimit te tij me Kadri Veselin.

‘…i cili, qe faktikisht tash ka ndodh, ato situata, sekuenca”

Astrit Gashi nga Blic ia plotesoi fjaline “…po qe tash eshte Keshilltar i Kadri Veselit”.

“ju i dini edhe me mire se une” perfundoi ish Presidenti dhe ish Kryetari i nderit i LDK-se, me cka la te nenkuptohej se po behej fjale pikerisht per Armend Ibrahimin.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com