fbpx

Ferat Shala sot dëshmon në Speciale

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ferat Shala, sot do të intervistohet në Gjykatën Speciale. Paralajmërimin e ka bërë vet Shala përmes një postimi në rrjetet sociale.

Si njëri ndër eprorët e UÇK-së, ai ka thënë se nuk e heq asnjë shkronjë nga e kaluara e tij.

“Të dashur miq, Ju njoftoj se sot, më 7 shtator, në cilësinë e dëshmitarit, po i përgjigjem ftesës për intervistë nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Sot dhe përjetësisht krenar që pata nderin të luftoj për ty Kosovë, UÇK, dhe ju familja ime!”, thotë Shala.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Kryeministri në Bruksel takon Palmerin dhe Lajçakun, thotë se SHBA dhe BE janë të koordinuara për Marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Tjetra

Hoti dhe Vuçiq në Bruksel: Dokumentet e nënshkruara në Uashington, të dobishme për marrëveshjen gjithëpërfshirëse

TË FUNDIT NGA RUBRIKA