fbpx

Gjuriq: Lista Serbe fituese e zgjedhjeve në Kosovë

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka thënë se Lista Serbe është fitues absolut në zgjedhjet lokale në Kosovë.

Gjuriq për televizionin shtetëror të Serbisë ka thënë se komunat ku kanë fituar serbët nuk janë të vogla dhe për këtë Prishtina por edhe një pjesë e bashkësisë ndërkombëtare janë përpjekur t’i përçajnë serbët.

“Serbët ishin mbi të dhe e kuptuan se sa me unitet qëndron shpëtimi, e ardhmja dhe mbijetesa. Serbët në Kosovë treguan se nuk duhet të ndahen, ata mund të marrin më shumë përmes Listës Serbe dhe veprime të përbashkëta ndaj institucioneve të Prishtinës “, ka thënë Gjuriq.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Haziri: Po i presim detajet, mund të kërkojmë përsëritjen e zgjedhjeve në Prishtinë

Tjetra

Ibrahim Rugova tregon për sekretin e shallës (VIDEO)

TË FUNDIT NGA RUBRIKA