fbpx

Haradinaj: Testi PISA të tregojë përkushtimin tonë ndaj arsimit

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se rezultatet e Testit PISA duhet të dëshmojnë përkushtimin tonë ndaj arsimit.

“Mbi tremijë nxënës kosovarë i janë nënshtruar deri më sot testit PISA, një vlerësimi ndërkombëtar që tregon nivelin e arsimimit te fëmijët tanë dhe mbi dymijë të tjerë do t’i nënshtrohen këtij testi në ditët në vijim”, ka thënë Haradinaj përmes një postimi në Facebook.

 

Kryeministri ka thënë se “Qeveria e Kosovës që nga fillimi i mandatit është angazhuar që të krijohen kushte më të mira për fazën përgatitore të këtij testimi, duke mobilizuar të gjitha institucionet përkatëse”.

Neve na duhet një rezultat më i mirë. Na duhet të dëshmojmë sot përkushtimin tonë ndaj arsimit, siç e kemi dëshmuar edhe në kohërat më të vështira. Suksese fëmijë të dashur!”, ka shkruar Haradinaj.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Partitë politike javën e ardhshme vendosin nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme

Tjetra

VISAR YMERI TREGON SA ÇKA GATUANTE MË SË MIRI SA PUNONTE KUZHINIER NË LONDËR

TË FUNDIT NGA RUBRIKA