Haxhiu propozon disa emra që të dëshmojnë për gazin lotsjellës

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Në seancën për gazin lotsjellës ndaj disa deputetëve të Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, i ka propozuar disa emra që, sipas saj, janë relevantë për të dëshmuar.
Ajo tha se këta dëshmitarë janë faktorë kyçë në procesin gjyqësor ndaj saj dhe tre deputetëve tjerë të akuzuar për gaz lotsjellës. Haxhiu u shpreh se në emër të të gjithë të akuzuarve të dëgjohen këta dëshmitarë:

Ramush Haradinaj

Pal Lekaj

Daut Haradinaj

Bali Muharremaj

Time Kadrijaj

Rrustem Berisha

Lahi Brahimaj

Teuta Hazhiu

Ali Berisha

Valdete Bajrami

Fatmir Limaj

Hazhi Shala

Shukeije Bytyqi

Zafir Berisha

Enver Hoti

Shpejtim Bulliqi

Martin Berishaj

Florim Isufi

Kushtrim Istrefi

Hashim thaci

Skender Hyseni

Isa Mustafa

Kadri Veseli

Glauk Konjufca

Aida Derguti

Visar Ymeri

Rexhep Selimi

Fisnik Ismaili

Besa Baftiu

Shqipe Pantina

Mytaher Haskuka

Sali Saliu

Driton Caushi

Mirëpo, prokurori Valdet Gashi ka vlerësuar se dëgjimi i këtyre dëshmitarëve është jo relevant për procesin gjyqësor.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com