fbpx

Hoti: LDK është sikur Liverpooli

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti, është tifoz i klubit të Liverpoolit.

Klubi anglez aktualisht nuk po kalon nëpër një formë të mirë.

I pyetur nga gazetarët se a ka ngjashmëri mes Liverpoolit në futboll dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në politikë, Hoti tha se LDK është sikur Liverpooli.

“A e di si është puna? Liverpooli nuk është ekip i sezoneve të caktuara, është ekip që e ka një shekull. Ka themele të forta”.

Ai ka marrë pjesë në inaugurimin e stadiumit të ri të klubit të futbollit “2 korriku”.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Të këqijat dhe të mirat që na la Trumpi

Tjetra

Kurti: Prioritet i qeverisjes së re do të jetë kthimi i trurit brenda vendit (VIDEO)

TË FUNDIT NGA RUBRIKA