fbpx

Hoti tregon nga erdhi ideja për sloganin “Shteti Shtet”

“Shteti Shtet” është ky slogani që ka zgjedhur Lidhja Demokratike e Kosovës për zgjedhjet parlamentare të 14 Shkurtit.

Në lidhje me këtë slogan, kandidati për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti, që është edhe bartës i listës, ka thënë se ideja ka qenë e përbashkët, ndërsa ajo ka ardhë si një kronologji që ka pasur që nga vitet e themelimit LDK e deri më sot.

“I kemi zgjedh të gjithë së bashku, një grup i kolegëve, bashkërisht, në fund erdhëm te ky slogan. Pas një analize në mënyrë kronologjike, veprimet që janë ndërmarrë si LDK në funksion të fuqizimit të shtetit dhe analizat ne zgjodhëm që në 2021 duhet të bëhen ende gara, për bazamentin e shtetit. Ende ka disa, që sjelljet e tyre bijnë në kundërshtim mbi parimet e shtetit “, është shprehur Hoti në RTK.

Derisa i njëjti ka thënë se janë duke punuar 24 orë për zgjedhje dhe kanë një ekip të jashtëzakonshëm.

Paraprak

PZAP vërteton vendimin e KQZ: Përfundimisht Albin Kurti mbetet jashtë garës

Tjetra

Osmani uron sekretarin e SHBA-së, Blinken: Pres që të punojmë së bashku drejt avancimit të marrëdhënieve Kosovë-ShBA

TË FUNDIT NGA RUBRIKA