fbpx

Instituti slloven IFIMES nxjerr LDK të parën në sondazhe, pas saj VV dhe PDK ndersa PSD e Shpend Ahmetit e padukshme

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Instituti slloven “International Institute For Middle And Balkan Studies”, ka realizuar një sondazh në Kosovë me pyetjen se “kënd do ta votoni nëse zgjedhjet mbahen sot?
Bazuar në rezultatet e këtij sondazhi, Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e para me 28.3%, duke u pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 23.1%, më pas Partia Demokratike e Kosovës me 22.9%.

Me 10.% ka dalur Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma me 5.2%, AKR 1.6%, PSD 2.2%, Aleternativa 0.6%.

Instituti IFIMES e ka kryer sondazhin e opinionit publik në periudhën prej 19 deri 28 shtator 2018 në territorin e Kosovës.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Nesër Projektligji për FSK-në në Kuvend, ja cilat janë pikat e rendit të ditës

Tjetra

Kë po e quante "qen" Ibrahim Rugova (video)

TË FUNDIT NGA RUBRIKA