Ish-zyrtari i VV sulmon Albinin në mbrojtje të LDK-së

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Arben Gecaj e ka thumbuar Albin Kurtin me një fotografi, që shqaron ‘inatin’ dhe demagogjinë e tij lidhur me figurën e Ibrahim Rugovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), transmeton Neogazeta.

Zyrtari i Lartë i Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Aren Gecaj, ka komentuar duke kritikuar me një fotografi Albin Kurtin i cili kurrë nuk e kishte vizituar varrin e Ibrahim Rugovës, ‘për inati’ se atë ja kishin kërkuar zyrtarët e LDK. Kështu kishte thënë Kurti para dy ditëve në emisionin Konak me Kosovë Gjocin.

Por kishte qenë te varri i Alia Izetbegovicit, Lider Historik i muslimanëve të Bosnjë dhe Herzegovinës, dhe bashkëkohës i Ibrahim Rugovës, i cili për dallim prej gjeneratës së vet të politikanëve të sferës ‘jugosllave’ njihej edhe për qasje filozofike islamike.

“Ky shoqi (Albini), te Alija Izetbegovici, perkulet sa here qe munet, s‘ka inate me boshnjak, ama me shqiptar ka kapak”, ka nënvizuar Arben Gecaj, transmeton Neogazeta.
Gecaj është zyrtarë i lartë në PDK dhe dikur ishte edhe pjestarë i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili para 5 viteve kishte dhënë dorëheqje nga ‘Lëvizja’ e Albin Kurtit. Postimin e plotë të tij e shihni më poshtë.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com