fbpx

Kadri Veseli: Në nëntorin kuq e zi, të gjitha rrugët çojnë në Prekaz

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë sot pasdite homazhe në kompleksin memorial të UÇK-së bashkë me kabinetet qeveritare të Kosovës dhe Shqipërisë.

Kryeparlamentari Veseli i shoqëruar nga kryeministrat Edi Rama e Ramush Haradinaj dhe bashk me vëllain e komandantit legjendar Adem Jashari, Rifatin, kanë vendosur kurora lulesh tek varrezatbe familjes Jashari në Prekaz.

Në nëntorin kuq e zi të kombit tonë, të gjitha rrugët çojnë në PREKAZ

ka shkruar Kadri Veseli – Kryetar i Parlamentit të Kosovës në faqen e tij në Facebook.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

“Fëmijët e Skënderbeut u martuan me serbë, motra madje…” Deklarata “bombë” e analistit

Tjetra

Dhjetori - Muaji kur do të votohet për formimin e Ushtrisë së Kosovës

TË FUNDIT NGA RUBRIKA