fbpx

Kryeministri: Arabia Saudite të ushtrojë ndikim te shtetet që s’e kanë njohur Kosovën

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim të ngarkuarin me punë nga Ambasada e Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Fayez Altemyat, të cilin e njoftoi me të arriturat në Kosovë, rritjen e mirëqenies dhe proceset demokratike.

Haradinaj, po ashtu kërkoi nga diplomati saudit ta ushtrojë ndikimin e tij te shtetet të cilat ende nuk e kanë njohur Kosovën.

Ndërkaq, Fayez Altemyat e përgëzoi kryeministrin Haradinaj për marrjen e detyrës në udhëheqje të Qeverisë, duke i ofruar bashkëpunim në të gjitha aspektet e interesit të përbashkët.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

LDK: Kërkojmë rinumërim në gjithë Prishtinën

Tjetra

Vetëvendosje në Prizren:Nuk ka gjasa statistikore të ndryshoj rezultati

TË FUNDIT NGA RUBRIKA