fbpx

Kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së atëkohë Sokol Dobruna ftohet nga Gjykata Speciale

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna është ftuar nga Gjykata Speciale që të paraqitet në zyrat e saj më datë 12 të këtij muaji.

Ai nuk e di në çfarë roli është ftuar, si dëshmitar apo i dyshuar.

‘Më 12 ma ka caktu terminin kur duhet me u paraqit. Më është paraqitur një person që është prezantuar si slloven dhe punëtor i Prokuririsë së Gjykatës Speciale. Unë supozoj se mund të jem qoftë dëshmitar qoftë i akuzuem, por nuk e di pse duhet me qenë”, tha ai për “Pressing” në T7.

Tha se UÇK nuk ka kkryer krime, por se ai do të bashkëpunoj me këtë Gjykatë.

“Jo nuk ka kryer krime. Kuptohet se do të bashkëpunoj, por në çfarë rrafshi në çfarë aspekti nuk e di”, tha ai.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Qeveria i kundërpërgjigjet Mogherinit: Taksa nuk hiqet pa njohjen e Kosovës nga Serbia

Tjetra

Gjykata Speciale fton për intervistim edhe Sami Lushtakun e Komandant “Dinin”

TË FUNDIT NGA RUBRIKA