fbpx

Lajm i mirë për shqiptarët që punojnë në Austri

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Instituti i Sigurimeve Shoqërore njofton të gjithë personat që kanë vjetërsi pune në Austri se do t’u njihet vitet e punës, falë marrëveshjes së arritur ndërmjet dy shteteve, Shqipërisë dhe Austrisë.

Në datën 1 dhjetor 2018 hyn në fuqi marrëveshja ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Austrisë, e ratifikuar edhe nga Parlamenti shqiptar, transmeton “ATSH”.

Nga kjo marrëveshje do të përfitojnë të gjithë personat që kanë vjetërsi sigurimesh nga punësimi në të dy shtetet, përcjell albinfo.ch.

Marrëveshja është botuar në Fletoren Zyrtare në datë 12.05.2018.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Big Mama shfaqet joshëse në imazhin e fundit

Tjetra

Vendimi i Edi Ramës mbyll emisionin e bukuroshes Gea Braha?

TË FUNDIT NGA RUBRIKA