fbpx

LAJMI I FUNDIT: Jep dorëheqje Isa Mustafa

Isa Mustafa ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kështu kanë bërë të ditur burime të Klan Kosovës.

Dorëheqja vjen pas rezultatit të dobët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Lidhja Demokratike Kosovës nuk po prin në asnjë parti dhe nuk kryeson as në komunat të cilat i kishte bastione.

Paraprak

Reagon Isa Mustafa: LDK pranon rezultatin e zgjedhjeve – pas analizës do të bëhen ndryshime në parti

Tjetra

Vjosa Osmani merr mbi 30 mijë vota më shumë vota sesa Hoti, Hoxhaj, Haradinaj e Limaj bashkë

TË FUNDIT NGA RUBRIKA