Lëngu magjik që shkrin yndyrërat

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Shumë njerëz ëndërrojnë që të ketë një trup me përmasa perfekte trupore dhe pa dhjam.Por kjo jo gjithmonë është e mundur dhe e lehtë për tu arritur.

Madje shumë prej nesh shpenzojmë shuma marramendëse të parave për të ndjekur palestrën, për tu ushqyer mirë ose për tretmane të ndryshme kozmetikore por jo gjithmonë kjo ka efekt.

A e dini se ka tretmane natyrale që ju ndihmojnë të humbni peshë? Shihni më poshtë dhe mbani shënime, rezultatet do të jenë mahintëse, transmeton Klan Kosova.

Lëngu me limon dhe fara Chia

Përbërësit:

1 gotë e gjysmë ujë

1 lugë gjelle mjaltë

Lëng limoni

1 lugë gjelle fara Chia

Si ta përgatisni këtë lëng?

Së pari duhet t’i vendosni farat Chia në ujë në mënyrë që ato të hidratohen.

Një orë më vonë, duhet t’i përzieni farat, 1 gotë e gjysmë ujë dhe lëngun e limonit.

Vendosni në blender dhe shtoni mjaltë, nëse keni dëshirë, por nuk është e domosdoshme.

Pas kësaj, lëngu juaj do të jetë gati. Konsumojeni në mëngjës, në lukth të zbrazët dhe rezulatet do të jenë të shpejta!

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com