fbpx

Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku – priten të tjerë kandidatë

Lidhja Demokratike e Kosovës po i afrohet zgjedhjes së Kryetarit të ri pas dorëheqjes nga Isa Mustafa. Tashmë janë konfirmuar dy kandidatë. Kandidati shumë i përfolur, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku. Njoftimin e ka bërë vet LDK.

“Në mbledhjen e sotme, u paraqitën edhe dy kandidatura për Kryetar të LDK-së. Kandidaturat për Kryetar të LDK-së i paraqitën z. Lutfi Haziri nënkryetar i LDK-së dhe Kryetar i Gjilanit si dhe z. Lumir Abdixhiku, anëtar i Kryesisë së LDK-së”, thuhet në postim.

Postimi i plotë:

Sot, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbajti mbledhjen e rradhës me qëllim të përgatitjes sa më të mirë të Kuvendit të LDK-së, përkatësisht Kuvendit për zgjedhjen e Kryetarit të LDK-së.

Në mbledhje u dakordua për përgatitjet e nevojshme dhe të domosdoshme për mbledhjen e Kuvendit dhe në parim u konfirmuan edhe emrat e delegatëve të Kuvendit, të cilët janë konfirmuar nga secila degë e LDK-së.

Në mbledhjen e sotme, u paraqitën edhe dy kandidatura për Kryetar të LDK-së. Kandidaturat për Kryetar të LDK-së i paraqitën z. Lutfi Haziri nënkryetar i LDK-së dhe Kryetar i Gjilanit si dhe z. Lumir Abdixhiku, anëtar i Kryesisë së LDK-së.

Në mbledhje gjithashtu u shpreh se ka edhe kandidatura tjera, që mund paraqiten ditëve në vijim.

Paraprak

Ibrahim Rugovës nga Adem Demaçi - Vëlla Ibrahim

Tjetra

Rugova e quan Abdixhikun egoist dhe narcisoid

TË FUNDIT NGA RUBRIKA