fbpx

Nis numërimi i votave me kusht, fillohet me kutitë nga Gjilani dhe Gjakova

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Ka filluar numërimi i votave me kusht në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.
Fillimisht janë duke u numëruar votat me kusht nga Gjilani dhe Gjakova.

Më pas do të numërohen votat nga Istogu, Kaçaniku, Klina, Kamenica, Mitrovica e Jugut, Obiliqi, Podujeva, Shtimja, Suhareka, Ferizaj, Vushtrria, Malisheva dhe Kllokoti, njofton Klan Kosova.

Ndërsa, rinumërimi sipas vendimeve të PZAP-it, në Prishtinë, Prizren, Dragash dhe Rahovec, do të fillojë pas kompletimit të numërimit të votave me kusht; votave të personave me nevoja të veçanta dhe votave përmes postës.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Ekskluzive: Prishtina dhe Prizreni në rinumërim (Dokument)

Tjetra

Përmbyset rezultati në Istog, Gani Dreshaj prin me vota ndaj Haki Rugovës

TË FUNDIT NGA RUBRIKA