fbpx

Nis seanca ndaj Thaçit në Hagë

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Ish-presidenti Hashim Thaçi po bën paraqitjen e parë në Hagë

Ka nisur seanca e parë dëgjimore ndaj Presidentit Hashim Thaçi në Tribunalin Special.

Ish-Presidenti Thaci akuzohet për krime të luftës bashkë me Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin.

Ai ka dhënë dorëheqje nga posti i Presidentit menjëherë pasi i është konfirmuar aktakuza.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Krasniqi në Hagë: Jam shqiptar, s’jam as katolik e as mysliman, ndërmarrja kriminale është në Beograd

Tjetra

Çifti turk që zbuloi vaksinën kundër koronavirusit

TË FUNDIT NGA RUBRIKA