fbpx

Pas deklaratave të Komshiq se Kosova është e pavarur, reagon ashpër Ivica Daçiq

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Pas deklaratave të Komshiq se Kosova është e pavarur, reagon ashpër Ivica Daçiq

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiq, se Kosova për të është shtet i pavarur, ka reaguar shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq.

Sipas tij Bosnja e Hercegovina nuk e ka njohur Kosovën, dhe se anëtarët e Presidencës nuk po respektojnë integritetin territorial të Serbisë, transmeton Telegrafi.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Sot mot me diell, temperaturat deri në 23 gradë celsius

Tjetra

50% e popullësisë në Kosovë është jo aktive në tregun e punës

TË FUNDIT NGA RUBRIKA