“PDK e shpallë Kadri Veseli Kryeminister” (Foto)

/
Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Duket se antaresise se PDK-se nuk po i pritet qe Kryetari i tyre te behet Kryeminister. Ne rrjetet sociale ka filluar te shperndahet nje inciative qe po merr shume vemendje “Kadri Veseli Kryeminister”. Kjo duket pak e quditshme vecanerisht nga fakti se sipas afateve kushtetuese ende eshte heret per zgjedhje.

(I lusim te gjithe anetaret dhe simpatizantet e Partise Demokratike te Kosoves ta shperndajne kete njoftim)

Ka edhe nga ata qe mund te jene kunder, ketu mbledhen ata qe e duan Kadri Veselin Kryeminister.

Kryetar i Partise Demokratike te Kosoves, Kryetar i Kuvendit te Kosoves, Hero i gjalle i luftes clirimtare dhe Kryeminister i ardhshem i Republikes.

Shkruhet ne pershkrimin e fotografise:

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com