fbpx

PDK nuk merr pjesë në votim, thonë se nuk ka gatishmëri për një rezolutë të përbashkët

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Shefi i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në vazhdimin e seancës së jashtëzakonshme tha se PDK-ja nuk do ta përkrah rezolutën e propozuar nga LDK-ja.

Krasniqi tha se një vendim i tillë vjen pasi nuk ka konsensus dhe gatishmëri për një Rezolutë të përbashkët.

E them me keqardhje që nuk pat vullnet që të ketë dakordim. Ne nuk do të marrim pjesë fare në votim, pasi ky kurth me të cilën po propozohet nuk do të jetë legjitim. Do të votojmë kur të ketë harmonizim dhe gjithë përfshirje në të gjitha temat që kanë të bëjnë me dialogun

tha Memli Krasniqi – shef i grupit parlamentar të PDK në Kuvendin e Kosovës.


NEOGAZETA

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Rezoluta e LDK nuk kalon! Merr vetëm 50 vota për

Tjetra

Letra dëshpëruese e Sylejman Selimit nga burgu: I gjithë procesi ka qenë i padrejtë, i njëanshëm dhe politik

TË FUNDIT NGA RUBRIKA