fbpx

Porosia e Isa Mustafës pas humbjes së pushtetit në Podujevë: Rezultati ishte i papritur

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Isa Mustafa, kreu i LDK-së e ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve në komunën e Podujevës ku LDK për herë parë pas 20 vjetësh nuk ka dalë fituese.

Mustafa tha për Klan Kosova se rezultati është i papritur, por vota e sovranit meriton të respektohet.

Ish-kryeministri i Kosovës theksoi se LDK duhet ta mendoj qajen e vet, sidomos ndaj kërkesave dhe nevojave të të rinjve.

“Është një rezultat i papritur, por vota e sovranit meriton te respektohet. Në një gjendje krize, qoftë shëndetësore, sociale apo ekonomike, njerëzit janë të prirur ti kërkojnë zgjidhjet përmes ndryshimeve. Kurse, është dëshmuar se ndryshimet shpesh nuk sjellin rezultate”.

“LDK ka nevojë ta rimendojë qasjen e vet, sidomos ndaj kërkesave dhe nevojave të të rinjëve, ka potenciale shumë më të mëdha të kuadrove sesa VV, prandaj mund të ofrojë zgjidhje për ta rikthyar Podujevën qysh në tetorin e vitit të ardhshëm”.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Një ditë pas fitores në Llap, Albin Kurti vjen me mesazh: Komuna e qytetarëve, jo e komunarëve

Tjetra

Sondazh: Cili është deputeti më i mirë nga LDK?

TË FUNDIT NGA RUBRIKA