fbpx

Ramush Haradinaj për mësimdhënësit: Nuk kam çka të bëj më shumë

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Qeveria e Kosovës ka kryer punë sa mund të bëjë për mësimdhënësit dhe tash presin vendimin e SBAShK-ut.

Ai madje ka thënë se nuk ka çka të bëjë më, derisa ritheksoi se orët e humbura duhet të kompensohen.

“Ne e kemi kryer atë që një qeveri e vendit ka pas mundësi ta kryej, atë që nuk kanë besuar as ata që mund ta kryejnë. Tani është çështje e gjykimit të sindikatave si duan të veprojnë, unë i kam bërë thirrje që mos të vonohen. Por një gjë duhet ta kemi parasysh se nuk guxojmë t’i lëmë të pa kompensuara, pra është e dhimbshme që do t’i shkon gjithë vera duke i kompensuar orët. Ata e kanë më mirë me u kthy tash dhe nuk kam më shumë çka bëj“, ka thënë ai. 

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Aeroporti “Adem Jashari” tregon gjendjen e fluturimeve pas reshjeve të borës

Tjetra

Isa Mustafa takon ambasadorin francez, flasin për dialogun

TË FUNDIT NGA RUBRIKA