Rita Ora e ‘thumbon’ Dua Lipën në intervistën e fundit

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Rita Ora dhe Dua Lipa janë ndër këngëtaret më të ndjekura dhe të pëlqyera të momentit në mbarë botën.

Të dyja shqiptare dhe shumë të lidhura me origjinën e tyre. Sa herë që u jepet mundësia ato shprehen mjaft krenare prej nga vijnë. Por media dhe publiku ka kuptuar se ka diçka mes tyre që nuk i shohim bashkë edhe pse mund të jenë në po të njëjtin event.

Së fundmi Rita Ora ka folur sërish për Kosovën në intervistën e radhës, por mund të shihet edhe si një ‘kunjë e vogël’ për Duan, duke bërë të ditur se ajo është shqiptarja e parë nga Kosova me famë ndërkombëtare dhe me të drejtë e thotë.

Ajo po promovon albumin e saj më të ri që pritet të publikohet së shpejti, por Rita Ora nuk po e humb rastin ta përmend Kosovën dhe të flasë për vendin e saj.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com