fbpx

Rugovistët e VV’së bëhen sërish bashkë

Ish-anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani dhe Shpejtim Bulliqi janë bërë bashkë në qytetin e Podujevës.

Bulliqi që tashmë është pjesë e Vetëvendosjes dhe Osmani që po garon në listën zgjedhore të kësaj partie, janë takuar në qytetin që konsiderohet si bastioni i LDK’së.

“N’Llap”, ka shkruar Osmani, krahas fotografisë së publikuar me kryetarin e tanishëm të qytetit të Podujevës.

Në zgjedhjet lokale që u mbajtën në nëntor të vitit të kaluar, LVV’ja i fitoi zgjedhjet në komunë e Podujevës, dhe Shpejtim Bulliqi u shpall kryetar komune.

Paraprak

Sami Lushtaku s’ka të ndalur: Fitorja jonë është e pashmangshme!

Tjetra

Hoti paralajmëron kthim në normalitet, madje edhe lejimin e dasmave

TË FUNDIT NGA RUBRIKA