fbpx

Shiu shkakton përmbytje në Emshir e rrëshqitje dheu në Veternik

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Reshjet e mëdha të shiut kanë bërë që të bllokohen banorët e lagjes “Emshir” në Prishtinë. Në vendin e ngjarjes janë edhe policia dhe zjarrfikësit.

Gjatë ditës së djshme dhe sot ka rënë shi pandërprerë, kjo ka shkaktuar që shumë rrugë të përmbyeten nga reshjet e mëdha.

Ndërkaq Ministria e Infrastrukturës njofton të gjithë qytetarët dhe shfrytëzuesit e aksit rrugor Prishtinë – Ferizaj, se si pasojë e reshjeve të shtuara atmosferike në dy ditët e fundit në vendin tonë, ka ardhur deri te rrëshqitja e dheut në vendpunishten e zgjerimit të rrugës në hyrje të Prishtinës, në lagjen Veternik.

“Ekipet punuese të operatorit ekonomik të kontrakutar për kryerjen e këtyre punimeve dhe zyrtarët e Ministrisë së Infrastrukturës kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë ndërmarrë të gjitha masat për parandalimin e dëmit të mëtejshëm dhe për vendosjen e situatës në kontrollë”

thuhet në njoftim.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Vazhdon paraburgimi për deputetët e Vetëvendosjes

Tjetra

Lirohet rryma për 3,5%

TË FUNDIT NGA RUBRIKA