fbpx

Shpend Ahmeti nuk tregon cilin krah mbështet në Vetëvendosje

/
Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryetari i Prishtinës është pyetur edhe lidhur me pozicionimin e tij brenda Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht rreshtimin e tij, tash kur ka dy taborë, por ai ka refuzuar të përgjigjet
Shtatorja e Ismaj Qemalit do të sillet në Prishtinë, ndërsa ajo e Hasan Prishtinës do të çohet në Vlorë, kanë thënë pas takimit kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe ambasadori i Shqipërisë, Qemal Minxhozi.

Ahmeti ka thënë se do të vazhdohet bashkëpunimi me Ambasadën shqiptare në të gjitha aspektet, veçanërisht në atë kulturor, ndërsa ambasadori Minxhozi theksin e ka vënë edhe te bashkëpunimi ekonomik.

Në fund të konferencës, kryetari i Prishtinës është pyetur edhe lidhur me pozicionimin e tij brenda Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht rreshtimin e tij, tash kur ka dy taborë, por ai ka refuzuar të përgjigjet.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Nëntë milionë euro janë dhënë për kompleksin memorial "Adem Jashari". Ku shkuan ato?

Tjetra

Ish-Presidentja Jahjaga së shpejti "single"

TË FUNDIT NGA RUBRIKA