fbpx

Shpendi udhëheq për vetëm 400 vota epërsi

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Janë numëruar deri më tani 40 mijë vota të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Prishtinë.

Sipas të dhënave në ueb-sajtin zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, po prin kandidati i Vetëvendosjes për kryetar, Shpend Ahmeti.

Kreu aktual i Prishtinës aktualisht ka vetëm 400 vota më shumë se kundërkandidati i tij nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi.

Gare dramatike dhe përcaktuese.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

PDK insiston se e ka fituar Mitrovicën, Exit Polli nuk është i saktë

Tjetra

EKSKULZIVE: Përfundon numërimi i votave në Mitrovicë – Ja kush është fitues

TË FUNDIT NGA RUBRIKA