fbpx

Sondazh: Cka do te ndodhe me Hashim Thaci dhe Kadri Veseli

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Më 24 prill 2020, Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) u paraqiti Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej Gjykatës, ku Hashim THAÇI, Kadri VESELI dhe të tjerë akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte ndër të cilat, vrasje e paligjshme, zhdukje e detyruar e personave, përndjekje dhe tortura. Në Aktakuzë pretendohet se Hashim THAÇI, Kadri VESELI dhe të dyshuar të tjerë janë penalisht përgjegjës për afërsisht 100 vrasje të paligjshme. Krimet e paraqitura në Aktakuzë përshijnë qindra viktima të identifikuara shqiptarë, serbë dhe romë të Kosovës dhe kundërshtarë politikë.

Cili është opinioni juaj rreth të ardhmes së Hashim Thacit dhe Kadri Veseli.

Votoni më poshtë:

Cka do te ndodhe me Hashim Thaci dhe Kadri Veseli

Rezultatet

Loading ... Loading ...
Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

PDK i bashkohet Qeverisë Hoti: Pritet të zgjërohet koalicioni

Tjetra

Gjykata Speciale u përgjigjet PDK-së e Presidencës: Punën e kryejmë pa ndërhyrje politike

TË FUNDIT NGA RUBRIKA