fbpx
Live

Sondazh final: Nexhmi Rudari e fiton Podujevën?

/

Ka përfunduar sondazhi “Kush e fiton Podujevën?”.

Në Podujevë asnjëherë nuk ka qenë situata më dramatike. Në njërën anë pandemia dhe në anën tjetër varfëria tek popullsia, e bëjnë të pashmangshme ndikimin në procesin zgjedhorë.

Lexuesit tanë që kanë votuar nga e gjithë Kosova, mendojnë se Podujevën e fiton Nexhmi Rudari, por shkon në balotazh. Ai fiton 9,130 vota, nga 21,535 lexues që kanë votuar.

Kundërkandidati i tij nga Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, i ka 9,104 vota.

Naim Fetahu ka marrë 3,301 Vota.

Sidoqoftë, sot del edhe pasqyra zyrtare nga KQZ. Megjithatë dalja në votime nuk është prioritet në këto kohë.

Sondazh final: Kush e fiton Podujevën?

Neogazeta sjellë sondazhin final: “Kush e fiton Podujevën?”

Në garë janë 3 kandidatët kryesorë nga LDK, LVV dhe PDK, Nexhmi Rudari, Shpejtim Bulliqi dhe Naim Fetahu.

Votoni atë që mendoni se është më i miri dhe ka performancën më të mirë.

Mund të zgjedhni vetëm një emër dhe mund të votohet vetëm një herë nga një IP adresë (kompjuter, telefon apo ipad).

Kush e fiton Podujeven?

  • Nexhmi Rudari (9,130 Vota)
  • Shpejtim Bulliqi (9,104 Vota)
  • Naim Fetahu (3,301 Vota)

Gjithsej votues: 21,535

Loading ... Loading ...
Paraprak

Osmani godet Lajçakun për punën e dialogut: Kërkoni Serbisë ta ndërrojë Kushtetutën

Tjetra

Si u vranë në gjumë anëtarët e familjes Morina në Marsin 1999

TË FUNDIT NGA RUBRIKA