fbpx
/

Sondazhi final: Cili është Kryeministri i ardhshëm

Facebook
Shperndarje

Garës për Kryeministër të Kosovës i janë futur shumë parti politike në Kosovë. Neogazeta realizon këtë sondazhin final për 4 kandidatët kryesor.

1. Kadri Veseli
2. Vjosa Osmani
3. Albin Kurti
4. Ramush Haradinaj

Rezultatet janë të njohura vazhdimisht kurse në fund të javës do të bëjmë të ditur rezultatin final.

Votoni kandidatin tuaj të preferuar

Kë do ta votoni për Kryeministër të Kosovës

  • Vjosa Osmani (30%, 8,133 Vota)
  • Albin Kurti (29%, 8,017 Vota)
  • Kadri Veseli (24%, 6,399 Vota)
  • Ramush Haradinaj (16%, 4,475 Vota)
  • Fatmir Limaj (1%, 171 Vota)

Gjithsej votues: 27,195

Loading ... Loading ...
Lajmi paraprak

Profesoresha dhe aktivistja Besa Ismaili i bashkohet PDK-së

Lajmi tjetër

Migjen Kelmendi në PDK - ka një gjë që nuk e keni ditur

MË TË FUNDIT nga KATEGORIA